Amerika Göçmen Vize İşlemleri Tekrar Başladı

Amerika Göçmen Vize işlemleri A.B.D. Ankara Büyükelçiliği tarafından yapılmaktadır. Göçmen vizeler genelde anlamada green card işlemlerini kapsamaktadır. Pandemi nedeniyle birçok konsolosluk işlemleri kapalıydı. 4 Ocak 2021 tarihi itibariyle A.B.D. Ankara Büyükelçiliği aşağıdaki göçmen vize hizmetlerini vermeye tekrar başladı. Amerika göçmen vize randevu işlemleri için Amerika Vize uzmanımız ile irtibata geçebilirsiniz.

  • Amerikan Vatandaşlarının Eşleri (IR1/CR1 başvuru sahipleri)
  • Amerikan Vatandaşlarının Küçük Çocukları (IR2/CR2 başvuru sahipleri)
  • Evlat Edinme (IR4  başvuru sahipleri)
  • Belirli Özel Göçmen Vize başvuru sahipleri (SI ve SQ başvuru sahipleri)
  • Yeşil kartı kaybolmuş veya çalınmış daimi yasal ikamet edenler için seyahat folyosu başvuruları
  • Nişanlılık Vizeleri (K1 başvuru sahipleri)

**COVID-19 küresel salgını nedeniyle yukarıdaki işlemler için randevu verilen kişiler Türkiye’ye yurtdışından geliyorlarsa Türkiye’ye geldikten ve üzerinden 14 gün geçtikten sonra randevu almaları gerekmektedir. Eğer randevunuz bu kurala uymuyorsa kesinlikle randevunuzu değiştirmenizi önermekteyiz.

COVID-19 küresel salgını ile ilgili sağlık ve güvenlik endişeleri nedeniyle, ABD Büyükelçiliği geçici olarak Türk vatandaşı veya Türkiye’de daimi ikamet izni olmayanlara göçmen vize hizmetleri sağlayamamaktadır. Şu anda verilen hizmetler yukarıda belirtilen vize kategorileriyle sınırlıdır. Türkiye’de daimi ikamet ediyorsanız, AnkaraIV@state.gov adresine oturma izninizin bir kopyasıyla birlikte e-posta göndererek bizden daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Size bir randevu verebilirsek, sonraki adımlar için sizi yönlendireceğiz.

Amerika K1 Nişanlılık Vizesi Randevusu

Şu anda, Türk Vatandaşları ve Türkiye’de ikamet eden başvuru sahipleri için sınırlı sayıda K-1 (nişanlılık) vize başvurusu işlemi alınmaktadır. Amerika Nişanlılık randevusu verilip verilmediğini sürekli sistemden kontrol edilmesi gerekmektedir. Randevu ile ilgili bizimle irtibata geçebilir sizler için randevu takibi yapabiliriz.

Genel olarak Amerika Göçmen Vizesi Nedir?

Göçmen vizeler ABD’ye kalıcı olarak yerleşecek kişiler için gereklidir. Bu kişiler ABD’de çalışma niyetinde olmasalar dahi göçmen vize ile ABD’ye seyahat etmelidirler. ABD Göçmenlik yasalarına göre göçmen vizeleri şu dört kategoride verilmektedir:

  • Birinci derece akraba yoluyla göçmenlik
  • aile dayanaklı göçmenlik
  • iş dayanaklı göçmenlik
  • çekiliş yoluyla göçmenlik

Amerika Göçmenlik Vizesine Nasıl Başvuru Yaparım?

Genellikle bir göçmen vizesi almak isteyen ve başka bir ülkenin vatandaşı olan kişiye bir Amerikan vatandaşı ya da yasal göçmen statüsünde olan bir kişi ya da bir işveren sponsor olmalıdır ve bu kişi adına Amerikan Vatandaşlık ve Göçmenlik Bürosu tarafından onaylanmış bir başvurunun olması gerekmektedir. Bu başvuru ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen Amerika Vize Uzmanı ile irtibata geçebilir ya da sitemizde bulunan amerika green card sayfamızdan ayrıntılı bilgileri okuyabilirsiniz.

USCIS başvurunuzu onayladıktan sonra çekiliş dışındaki başvuruları  Ulusal Vize Merkezi (NVC) göndermektedir. Çeşitlilik ile green card hakkı kazananların da işlemlerini Kentucky Konsolosluk Merkezi (KCC) işlemlerini yürütmektedir. Bu iki kurumda işlemlerini ve incelemelerini bitirmesi durumunda evraklarınızı A.B.D Ankara Büyükelçiliğine göndermektedir. Daha sonra konsolosluk sizlere gerekli işlemleri yürütmek için mail atacaktır. Amerika Göçmen Vize Randevu işlemlerinizin sağlıklı yürümesi için Amerika Vize Uzmanı sizlere danışmanlık vermektedir. Tek yapmanız gereken aşağıdaki iletişim kanallarından kendisi ile irtibata geçmenizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir