ABD Büyükelçiliği ve Konsoloslukları

ABD Büyükelçiliği ve Konsoloslukları hakkında genel bilgilere bu sayfada ulaşabilirsiniz. Amerika Birleşik Devletlerinin ülkemizde 1 Büyükelçilik ve 3 Konsolosluk olmak üzere 4 resmi birimi bulunmaktadır. ABD Büyükelçiliği başkent Ankara ilimizdedir. Amerika Konsoloslukları İstanbul, Adana ve İzmir ilinde yer almaktadır. 

Amerika Birleşik Devletleri’nin Türkiye Temsilciliğinin amacı, Amerika Birleşik Devletleri’nin ve Türkiye’deki vatandaşlarının hedeflerini teşvik etmek ve menfaatlerini korumaktır. Bizler, Amerika Birleşik Devletleri’ni Amerikalı vergi mükelleflerinin gurur duyacağı biçimde temsil etmeye gayret etmektedir.

Aşağıdaki bulunan linklerden Amerika Birleşik Devletlerinin ülkemizde bulunan temsilcilikleri hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz. Özellikle konsolosluk ve büyükelçiliğin adresleri ve ulaşım yolları hakkında ayrıntılı bilgi sayfalarımızda yer almaktadır. Bununla birlikte her konsolosluğun görev tanımları farklılık göstermektedir. Örneğin Amerika yatırımcı vizesi olan Amerika E1 ve E2 vizesi işlemleri sadece ABD İstanbul Konsolosluğunda yapılmaktayken, Green card dediğimiz Amerika göçmenlik işlemleri sadece Ankara ilinde yapılmaktadır. 

ABD Ankara Büyükelçiliği

ABD Büyükelçiliği başkentimiz Ankara’dadır.  Ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayın.

ABD İstanbul Konsolosluğu

ABD İstanbul Konsolosluğu hakkında merak ettikleriniz. Ulaşım bilgileri ve çalışma saatleri konusunda ayrıntılı bilgi için tıklayın. 

ABD Adana Konsolosluğu

ABD Adana Konsolosluğu hakkında merak ettikleriniz. Ulaşım bilgileri ve çalışma saatleri konusunda ayrıntılı bilgi için tıklayın.